• Wpisów: 2892
 • Średnio co: 1 dzień
 • Ostatni wpis: 2 dni temu, 14:18
 • Licznik odwiedzin: 503 303 / 4195 dni
 
aquila
 
aquila: U nas za tydzień ferie, tymczasem:

“Na podany temat wypowiada się prostymi zdaniami. Opracowany tekst czyta poprawnie i płynnie, trudność sprawia mu czytanie nowego tekstu. Rozpoznaje w zdaniach rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki. Porządkuje wyrazy w kolejności alfabetycznej. Pisząc z pamięci i ze słuchu popełnia błędy. Niestarannie prowadzi zeszyty. Dobrze radzi sobie z dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 30 bez przekroczenia i z przekroczeniem progu dziesiątkowego. Rozwiązuje samodzielnie jednodziałaniowe zadania z treścią. Opanował pamięciowo tabliczkę mnożenia do 30. Stosuje w praktyce poznane znaki rzymskie. Dobrze orientuje się w otaczającym środowisku społeczno-przyrodniczym. Rozpoznaje wybrane gatunki zwierząt i roślin. Zna kierunki świata , nazwy pór roku i miesięcy. Wykonuje pomysłowe prace plastyczno-techniczne. Bardzo dobrze odtwarza rytmy i śpiewa w grupie oraz indywidualnie. Uważnie pracuje na zajęciach komputerowych. Aktywnie ćwiczy na zajęciach sportowych, sprawnie wykonuje ćwiczenia. Dobrze pływa. Bardzo dobrze opanował słownictwo z języka angielskiego.”Wgl omg, ma 5 :) Ale, nie to, że jest tak kolorowo:

“Ernest zna obowiązujące w szkole zasady, lecz niekiedy nie stosuje się do nich. Przygotowuje się do zajęć i nie zawsze aktywnie w nich uczestniczy. Zwykle pracuje samodzielnie, niekiedy rozprasza się podczas pracy, stara się doprowadzić ją do końca. Wymaga pomocy w nawiązaniu relacji w klasie. Ma trudności z włączeniem się w pracę w grupie oraz utrzymaniem porządku. Uczestniczy w uroczystościach szkolnych. Zachowuje się tak, by nie narażać siebie i innych. ”

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  @Paulin: dokładnie :) zawsze te same sformułowania, tylko kwestia tego czy opanował czy nie, z łatwością czy z trudnością, itd :)
   
 •  
   
  @vill.: Ocena opisowa, kopiuj-wklej...
   
 •  
   
  @vill.: :D mam podobne odczucia, wiec wklejam :P
   
 •  
   
  OMG. Czytając te uwagi czułam się tak, jakbym wcale nie czytała o współcześnie żyjącym dziecku, ale o jakichś zapisach z czasów ekspetymentalnej edukacji w Stanach z lat 60. Nie mam pojęcia czy tak się pisze profesjonalne sprawozdania i nie mam pojęcia jak nauka pedagogiczna nakazuje postępować ze współczesnymi dziećmi, ale mam totalny szok poznawczy. O,o
  Niesamowite jak sucho i bezosobowo można podsumować małego człowieka. I nie wiem czy to poczytuję za fascynujący plus czy za jakiś szokujący minus.
  Tj. super, że Ernest ma dobre oceny i dobrze mu idzie :) i życzę dalszych radości i owoców. Po prostu otworzyłas przede mną jakieś zupełnie nowe spojrzenie na edukację :D